Farih: ‘Elk slachtoffer moet onmiddellijk een kopie van zijn aangifte krijgen’

Publicatiedatum

Auteur

Nawal Farih

Deel dit artikel

Brussel – Federaal parlementslid Nawal Farih wilt dat elk slachtoffer van een arbeidsongeval voortaan onmiddellijk een kopie van de aangifte ontvangt. Dit om het aantal weigeringen te doen dalen. ‘Uit cijfers van Fedris blijkt dat ongeveer 12% van alle aangiftes geweigerd wordt. Dit grotendeels door onvolledige of foutieve aangiftes. Slachtoffers krijgen vaak ten onrechte geen uitkering en dat moet stoppen.’, aldus Farih.

In 2018 weigerden de verzekeraars in 21.338 gevallen een arbeidsongeval te erkennen in de privésector. Dat is 12,7% van alle aangiftes. Ook in de publieke sector wordt 6,5% van de aangiftes geweigerd. Concreet gaat het hier over 3.322 gevallen. ‘Wetende dat er één op de twee werkdagen iemand sterft en elke dag 92 personen een blijvende arbeidsongeschiktheid oplopen door een arbeidsongeval, is dit een hoog cijfer. We zien vooral in de privésector een stijging van het aantal weigeringen.’, zegt het parlementslid.

‘Er zijn verschillende oorzaken voor de weigering van een aangifte.’, gaat Farih verder, ‘In de meeste gevallen gaat het om foutieve of onvolledige informatie. Zo geeft men de foute contactgegevens door, maakt men vergissingen in de beschrijving van het ongeval of geeft men het loon van het slachtoffer verkeerd door.’. Een andere oorzaak is het laattijdig indienen van de aangifte.

De aangifte moet altijd worden ingevuld door de werkgever binnen de acht dagen na het ongeval. De huidige wetgeving voorziet echter niet dat het slachtoffer of de rechthebbenden ook een kopie krijgen van deze aangifte. ‘Daar wil ik met dit wetsvoorstel verandering in brengen. Door onmiddellijk een kopie te geven aan het slachtoffer of de rechthebbenden, kunnen zij ook rechtstreeks controleren of de ingevulde gegevens correct zijn. Indien nodig kunnen de gegevens dan nog aangepast worden. Op die manier zal ook de kans op een weigering verkleinen.’, besluit het parlementslid.

Nieuws

Artikel HBVL: "Pensioenhervorming bijsturen? Internationale Vrouwendag kan helpen"

Internationale Vrouwendag en de finale afspraken over de pensioenhervorming vallen dit jaar zo ongeveer samen. Dus grijpen zowel vrouwenbewegingen als oppositiepartij PVDA én meerderheidspartij CD&V dit aan om het akkoord wat bij te sturen. CD&V wil ook dat pensioenminister Jan Jambon (N-VA) werk maakt van een pensioensplit.

Artikel HBVL: "Andere visies op conflict in Iran, eensgezind over uitstel accijnsverhoging op aardgas"

Uit vrees voor de volatiele situatie in het Midden-Oosten vraagt CD&V om de geplande accijnsverhoging op aardgas uit te stellen. Ondanks een groot verschil in visie op het conflict zelf vinden ze daarvoor een bondgenoot in de MR.

8 op 10 jonge Vlamingen kan geen eigen woning kopen: Nieuw spaarmodel ‘Woon-pensioensparen’ op komst

cd&v wil dat jonge mensen een eigen huis kunnen kopen en tijdens hun pensioen niet aan levensstandaard moeten inboeten. Daarom wil cd&v een nieuw spaarmodel mogelijk maken: het woon –en pensioensparen. Bevoegd minister Jan Jambon bevestigt vandaag in de plenaire zitting van de Kamer werk te willen maken van dit nieuwe spaarmodel. “Ook wie geen spaarpot van thuis meekrijgt moet de kans krijgen om een eerste eigen woning te kunnen kopen”, zegt Kamerfractievoorzitter voor cd&v Nawal Farih.